Oferta

Instalacje elektryczne

Instalacje elektryczne są inwestycjami długotrwałymi, których skutki oddziałują przez wiele lat.
Błędy projektowe spowodowane niewłaściwą oceną potrzeb albo brakiem informacji o możliwościach wyrobu można później naprawić jednak przy znacznym nakładzie pracy i środków.

To co było standardem kilka lat temu, dziś nie jest już w stanie sprostać wymaganiom stawianym nowoczesnej instalacji elektrycznej. Gwałtowny rozwój techniki ostatnich lat przyniósł w branży elektroinstalacyjnej wiele możliwości zwiększenia komfortu i bezpieczeństwa.
Aby właściwie ocenić i wykorzystać te możliwości, trzeba posiadać przegląd aktualnej oferty.


Wykonanie okablowania budynku jest stosunkowo niedrogie. Materiały i robocizna stanowią zazwyczaj od 1% do 5% wartości całej budowy.
Różnica wynika głównie z typu okablowanie (konwencjonalne, inteligentne). Ze względu na to, że okablowanie budynku wykonuje się przed położeniem tynków najlepiej wykonać je w wersji rozbudowanej, umożliwiającej spełnienie naszych wszelkich wymagań w przyszłości. Wykonanie rozbudowanego okablowania zaoszczędzi nam wszelkich "brudnych" prac związanych z przyszłą rozbudową instalacji. Profesjonalne wykonanie okablowania budynku bardzo znacząco podniosą standard, a więc i wartość domu.
W instalacjach elektrycznych stosuje się wiele typów przewodów, które używane są w zależności od przeznaczenia danaj części instalacji. W większości budynków przewody układa się bezpośrednio w tynku lub bezpośrednio w podłodze. Stosuje się do tego celu· płaskie przewody wielożyłowe w podwójnej izolacji, o oznaczeniu YDYp. Innym sposobem okablowania budynku jest prowadzenie przewodów· na wierzchu ściany najczęściej w listwach i kanałach instalacyjnych lub sztywnych rurkach. Instalacje nawierzchniowe prowadzone w sztywnych rurkach osłonowych układane są najczęściej w pomieszczeniach gospodarczych, gdzie nie wymagamy wysokiej estetyki.

Zaufali nam

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.